Budovy a třídy MŠ

obsazenost- 2021 2022

Mateřská škola, Třebechovice pod Orebem je  10 třídní a v současné době umístěna ve čtyřech budovách.

V hlavní – kmenové budově v Tyršově ulici, máme v současné době tři třídy. Polovina budovy je odbourána a staví se nová budova, která bude mít stejnou kapacitu jako dosavadní MŠ, ale bude jen 9 třídní.

kontaktní mob. 725996121

V Nepasicích máme další prostory, které prošly  v tomto a minulém roce velkými změnami. Došlo k výměně podlahových krytin, výměně nábytku ve třídách a v šatně v 1. patře. Zahrada byla regenerovaná v roce 2016, minulý rok došlo k opravě dopravního hřiště u MŠ a k opravě střechy na budově a hlavní akcí byla výměna stávajících nevyhovujících oken za plastová.

Kontaktní mob. 725996193

Dvě třídy jsou umístěny v bývalém centru DOMEČEK u DDM Třebechovice pod Orebem. Důvodem přemístění bylo odbourání části hlavní budovy a stavba nové MŠ. Tady je 47 nejstarších dětí.

Kontaktní mob. 776890800

Další tři třídy máme v budově Heldovo náměstí 593, Třebechovice pod Orebem. V této budově jsme v pronájmu a po dostavění nové budovy tento pronájem skončí. mob. 725996125

Třída ŽabkyŽáby Stock vektory, Royalty Free Žáby Ilustrace | Depositphotos®

– do této třídy dochází nejmladší přijaté děti (paní učitelky Mokrá Jaroslava,  Šárka Valášková)

Tato třída je upravena pro nejmladší kategorii dětí, jsou zde hračky vhodné  pro 3 leté děti, u třídy je velké sociální zařízení, sprcha, nočníčky a stupínky k toaletě, přiměřeně vysoký nábytek a pevná lehátka na odpočinek dětí. Pro děti jsme také připravily barevné, téměř nerozbitné nádobí, protože už takto malé děti zkouší samostatnost a sebeobsluhu.

Třída Berušky  Auto Samolepka Beruška Kreslený Dekorativní Motocyklu Kryt škrábance Zajímavé Nepromokavé Pvc Obtisk,15 Cm*12 Cm sleva ~ Vnější Příslušenství / www.amft.cz

– do této třídy nadále chodí děti, které třídu navštěvovaly i minulý rok (paní učitelka Marcela Tichá, Lenka Doležalová)

Tato třída je upravena pro  kategorii dětí 3 – 4 letých, jsou zde hračky vhodné  pro tuto věkovou skupinu, u třídy je velké sociální zařízení, sprcha,  přiměřeně vysoký nábytek a  lehátka na odpočinek dětí.  V tomto roce chceme nakoupit stolky a židličky do třídy. Už takto malé děti zkouší samostatnost a sebeobsluhu, pracují ve skupinách, samostatně, jsou individuálně rozvíjeny.

Třída Veverky MŠ Chodovická | Veverka

– do této třídy dochází nově přijaté děti 3 – 4 leté (paní učitelky Pavla Gondeková, Mgr. Šárka Heršálková)

Tato třída má kapacitu jen  20 dětí. Třída má vlastní vchod, součástí třídy je umývárna, je vybavena hračkami pro tuto věkovou skupinu, pěknou dětskou kuchyňkou, obchůdkem, k dispozici je i klavír. Už takto malé děti  jsou vedeny k samostatnosti a sebeobsluze, pracují ve skupinách, samostatně, jsou individuálně rozvíjeny.

Třída Kočičky Kreslené kočičky Stock vektory, Royalty Free Kreslené kočičky Ilustrace | Depositphotos®

V současné době je tato třída umístěna v budově DDM Třebechovice pod Orebem. Dochází do ní děti s odkladem školní docházky a děti 5 -6 leté (celá třída Včeliček a děti, které dostaly odklad) – (paní učitelka Vanda Kozová, Barbora Malečková, asistentka Prokůpková Leona).

Tato třída se bude připravovat na nástup do ZŠ.

Po dokončení stavby nové MŠ, se celá třída do nové budovy přesune( cca na začátku roku 2022).

Třída Myšky Cute cartoon mouse Sticker • Pixers® • We live to change

V současné době je tato třída umístěna v budově DDM Třebechovice pod Orebem. Dochází do ní děti děti 5 -6 leté (celá třída Broučků) a nové děti – (paní učitelka Miroslava Svobodová, Renata Kolaříková)

Tato třída se bude připravovat na nástup do ZŠ.

Třída Broučci    Mateřská škola Velký Újezd » Základní informace MŠ

Do této třídy, která se nachází v pronajaté budově MŠ Heldovo 593, nastoupilo 18 dětí z původní třídy Žabičky ( paní učitelka Alena Orendášová, Iveta Bečvářová). Jedná se o děti 4 – 5 leté. Třída přejde, po dokončení nové MŠ, do nových prostor MŠ. Děti jsou vedeny k samostatnosti, spolupráci, pracují ve skupinách, samostatně a samozřejmostí je individuální přístup.

Třída Včelky Kreslená včela Stock vektory, Royalty Free Kreslená včela Ilustrace | Depositphotos®

Do této třídy nastoupilo 16 dětí ve věku od 4 do 6 let (paní učitelka Lucie Havlová, Nikola Hartvichová, překryv Eliška Marhová).

Třída MotýlciMotýl kreslený Stock vektory, Royalty Free Motýl kreslený Ilustrace | Depositphotos®

Do této třídy nastoupilo 15 dětí ze třídy Veverky (paní učitelka Boháčková Věra a Bc. Alena Jeremiášová). Jedná se o smíšenou třídu, kde jsou děti od 4 do 6 let.

Děti jsou vedeny k samostatnosti, spolupráci, pracují ve skupinách, samostatně a samozřejmostí je individuální přístup a příprava na vstup do ZŠ.

Děti, které budou od září v MŠ Heldovo n., nastoupí v roce 2022 do nové budovy a z těchto 3 maličkých tříd, budeme nuceni udělat třídy 2., protože nové třídy budou mít již kapacitu 24 dětí.

V MŠ Nepasice máme dvě třídy – Maláčky a Velkáčky Kroužky v MŠ |. Děti jsou rozřazeny podle věku. Třídy jsou věkovému složení dětí přizpůsobeny a vybaveny. Během tohoto školního roku bych ráda dokončila výměnu šatních skříněk v přízemí, vyměnila bych ráda stoly a přidala nový nábytek do tříd.

Děti jsou vedeny k samostatnosti, spolupráci, pracují ve skupinách, samostatně a samozřejmostí je individuální přístup. Ve Velkáčcích se děti budou připravovat na vstup do ZŠ.